10 důvodů proč navšítvit Karlovy Vary

Každý z nás je jiný. Někdo je více na přírodu, jiný má rád památky a další si chtějí odpočinout. Víme ale, co mají návštěvníci našeho města na “Varech” opravdu nejradši. Zde je 10 důvodů, proč byste měli navštívit Karlovy Vary.

1. Kolonády, prameny
Nejznámější fotografie z Karlových Varů pocházejí právě ze samotného centra města. Představte své rodině krásy lázeňské architektury a ochutnejte některý z 15 léčivých pramenů.

2. Lázeňské lesy
Karlovy Vary nejsou jen přehlídkou krásné architektury pro turisty. Víte, kam chodí místní obyvatelé? Do lázeňských lesů. Rozjímejte uprostřed krásné přírody. Sami, s přáteli nebo rodinou.

3. Sklárna Moser
Prožijte mimořádný zážitek z práce moserovských sklářů přímo ve sklářské huti. Projděte si cestu sklářských mistrů v největší české sklárně, která funguje už od roku 1893. Pozor, pálí!

4. KVIFF
Stovky herců a režisérů, nepřeberné množství zajímavých filmů, které v multiplexu nikdy neuvidíte, desítky světových premiér. A hlavně: neskutečná atmosféra tisíců diváků, kteří směřuji každoročně na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Kdo nezažil, nepochopí…

5. Lázeňská léčba
Každá kapka vody, kterou zde ochutnáte, spadla z dešťových mraků před stovkami let. A za tu dobu se musely léčivé minerály opravdu činit. Poznejte účinky zdejší minerální vody prověřené od roku 1350.

6. KSO / Divadlo
Karlovy Vary jsou v České republice známé jako významné kulturní centrum. Zaposlouchejte se do melodií Karlovarského symfonického orchestru nebo navštivte představení v Karlovarském městském divadle.

7. Podzemí Vřídla
Kolonády uprostřed Karlových Varů zná dnes už skoro každý, ale co takhle zažít exkurzi do samotného podzemí, kde vřídelní voda vyvěrá? Udělejte si během svého lázeňského pobytu čas a navštivte i toto skutečně netradiční místo.

8. ½ Maraton
Taky spatříte mezi dnešní všudypřítomné běžce? Překonejte své maximum na nejmladším českém závodu série RunCzech, který je dokonce oceněn zlatou známkou IAAF.

9. Výlety do okolí
Lákají vás hrady a zámky, zříceniny či kláštery nebo třeba přírodní krásy? Připravili jsme přehled nejlepších 20 výletů v okolí Karlových Varů. Vyberte si, co zajímá právě vás.

10. Muzea a galerie
Chcete vyrazit za uměleckou krásou či poznáním? Toužíte se dozvědět více o technice, přírodě nebo jste milovník umění? Karlovy Vary pro vás skrývají na tucet galerií a muzeí. Která expozice je pro vás ta pravá?

Rodina na výletě

Plánujete poznávací výlet pro rodinu? Možná Vás ani nenapadlo, jak zajímavá, naučná a dostupná místa nabízí Karlovy Vary. Zábava, poznání, příroda, památky. Každý si vybere to své. Prohlédněte si 10 důvodů, proč jsou Karlovy Vary dokonalým cílem rodinné dovolené.

https://www.karlovyvary.cz/cs/rodina-na-vylete

Lázeňský host

Chcete během svého lázeňského pobytu v Karlových Varech vidět co nejvíce známých míst nebo v klidu poznat tajemná zákoutí, do kterých se běžný turista nedostane? Ušetřete si čas s plánováním a v klidu si prohlédněte 10 míst, která byste si neměli rozhodně nechat ujít.

https://www.karlovyvary.cz/cs/lazensky-host

Mladý pár

Plánujete společný výlet? A přemýšlíte nad nějakým magickým místem, které nabízí krásné památky, přírodní scenérie a taky hodně romantiky? Prohlédněte si 10 důvodů, proč by pozornosti mladých párů neměly Karlovy Vary v žádném případě uniknout.

https://www.karlovyvary.cz/cs/mlady-par

Party boys & girls

Chcete s přáteli prožít den, dva nebo třeba celý týden opravdu naplno? Chcete každý den poznat něco jiného a opravdu nezapomenutelného? Prohlédněte si 10 důvodů, proč byste měli navštívit Karlovy Vary.

https://www.karlovyvary.cz/cs/party-boys-girls


https://www.karlovyvary.cz/cs/10-duvodu-proc-navstivit-karlovy-vary

 

 

Sdílet článek

Karlovy Vary