Karlovy Vary cake

Karlovarský dort

Alfred Bayer, zakladatel známé karlovarské oplatkárny, vzpomíná: Výroba oplatek byla známá v každé domácnosti v Karlových Varech a okolí už před rokem 1800.  Touto dobrotou hýčkali své hosty hlavně majitelé penzionů. Klasická varianta je jedna oplatka potřená vrstvou krému s ořechy. Později přibyly další druhy…a dnes jich je bezpočet.

V roce 1854 se jistá Barbara Naslerová provdala za policistu Michaela Bayera z Karlových Varů. Byla první pekařkou oplatek, která se odvážila nabídnout lázeňským hostům oplatky ve větším množství. Její syn Alfréd Bayer v této tradici pokračoval. Dnes je značka Kolonáda asi pořád tou nejlepší. Z té nejjednodušší oplatky (modré balení) si můžete sami vyrobit úžasný Karlovarský dort – ne upéct – upečené oplatky už přece jsou. Jde to rychle – musíte jen umíchat krém a natřít ho vrstvu po vrstvě na oplatky, a pak jen čekat …čekat několik hodin. Vyplatí se to!

Až jednou budete v Karlových Varech, zkuste sníst teplou oplatku u stánku na ulici. Budete nadšeni.

Karlovarský dort
Karlovarský dort

Přísady

8 -10 oplatek (bez náplně)

Krém

100 g cukr moučka
100 g máslo
20 g kakao
2 velké lžíce smetany ke šlehání (33%)
1 balíček čokoládového pudinku
1/2 l mléka
čokoládová poleva
půlky vlašských ořechů na ozdobu

Postup

Pudink uvařit podle návodu na sáčku, cukr smíchat s kakaem a vmíchat do pudinku, vychladit. Máslo vymíchat do pěny a vmíchat ho společně s ušlehanou šlehačkou do pudinku. Krémem potřít oplatky a naskládat je na sebe. Poslední oplatku přelít čokoládovou polevou a ozdobit půlkami vlašských ořechů. Nechat asi 1/2 hodiny chladit.

Karlovarský dort
Karlovarský dort

Sdílet článek

Karlovy Vary