VaryZÁŘÍ

Rok 2018 v Karlových Varech

V roce 2018 bude Česká republika slavit 100 od založení Československa. Karlovy Vary si výročí připomenou některými plánovanými akcemi. Buďte součástí těchto oslav v jednom z nejkrásnějších lázeňských měst na světě. Připraveny jsou jak sportovní, tak kulturní či společné události.

Zahájení lázeňské sezóny

Významnou akcí je každoroční Zahájení lázeňské sezóny (ZLS). 661. – tolikátá sezóna bude v Karlových Varech zahajována první víkend v květnu. Tedy od 4. do 6. května 2018. Můžete se těšit na bohatý kulturně společenský program. Sezónu oficiálně přijíždí zahájit sám zakladatel města Karel IV. se svou družinou v takzvaném průvodu Karla IV., který je tradiční součástí Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech. Stejně tak jako i v předchozích letech bude požehnáno pramenům, aby nadále navracely návštěvníkům Karlových Varů zdraví.

Součástí ZLS je také tradiční řemeslný jarmark, Porcelánové slavnosti a Foodfestival.

Zahájení lázeňské sezóny
Zahájení lázeňské sezóny

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2018

Běháte rádi? Nebo se rádi koukáte, jak druzí běhají? I v Karlových Varech je možnost zkusit 1/2 maraton z rodiny RunCzech. Proběhnout se krásnou lázeňskou zónou s fantastickou diváckou kulisou. To se může povést jen s 1/2Maratonem Karlovy Vary. Letos vybíháme 19. května 2018.

FISAF International European Fitness & HIP HOP UNITE Championships 2018
V centru magických Karlových Varů uvítáme 24. – 27. května 2018 závodníky z Belgie, Dánska, Finska, Francie, Holandska, Itálie, Maďarska, Německa, Polska, Ruska, Švýcarska a domácí České republiky. Od úterý do čtvrtka se bude soutěžit ve sportovním aerobiku a fitness. V pátek a v sobotu se sportovní účastníci promění v taneční účastníky ME a bude se soutěžit v Hip Hop kategoriích (Small Crews, Big Crews, Battles a nově kategorie Duo).

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary
Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary

Karlovarský karneval

11. ročník Mattoni Karlovarského karnevalu se tentokráte chystá v termínu 2. června 2018. Máte masku? Nebo zajímavý kostým? Určitě se nachystejte a můžete vyrazit v průvodu a v rytmu taneční hudby. Pokud se radši jen koukáte, nic se neděje. Určitě bude co sledovat.

Karlovarský karneval
Karlovarský karneval

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je nejvýznamnější akcí ve městě. V roce 2018, přesněji od 29. června do 7. července 2018, to bude již 53. ročník.

Pokud chcete vidět největší a nejznámější lázeňské město České republiky v úplně jiném světle než po zbytek roku, tak si vyberte právě Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Čeká Vás tu bohatý doprovodný program, koncerty, večírky a spousta vystoupení.

Carlsbad Classic

Jedinečná atmosféra Karlových Varů a lázeňského trojúhelníku se naprosto skvěle doplňuje s elegancí a noblesou klasických vozů. Carlsbad Classic je v sezoně 2018 součástí šampionátu CLASSIC RALLYE TROPHY a to v termínu 13. – 14. července 2018.

Kolonádní koncerty a opereta na kolonádě

Tradičním zpestřením srpnových letních dnů jsou koncerty – Karlovarského symfonického orchestru na kolonádách pro všechny přítomné. Vstup se neplatí. Každý koncert v prostorách kolonády navodí příjemnou lázeňskou atmosféru. Karlovarský symfonický orchestr působí již 183. sezónu. Je nestarším orchestrem na území Čech a jedním z nejstarších na světě.

Letní pěvecký festival na Mlýnské kolonádě přestaví v termínu od 13. do 22. července žánr opery a operety.

KING OF CITY Downhill 2018

První ročník nového konceptu extrémního cyklistického závodu v Karlových Varech, který navazuje, ale zejména rozšiřuje, letos už 5. ročník závodu, KV DOWNTOWN.
Nejdelší, nejprudší a hlavně z kopce, to je trať karlovarského závodu, která v roce 2018 během dvou dnů přivítá hned 3 extrémní  závody. A o to přesně půjde 4. a 5. srpna 2018.

City Triathlon 2018

Plavání + Kolo + Běh = Triathlon

Vše začalo přesně před třiadvaceti lety v roce 1994, kdy Karlovy Vary hostily první závod Českého poháru. Rok po roce prestiž vzrůstala. Mezi 31. srpnem a 2. zářím 2018 můžete jít fandit na Rolavu či do lázeňského centra. Tady všude se totiž bude závodit. A tentokráte se světovými hvězdami – city triatlon Karlovy Vary je letos podruhé součástí světového poháru v triatlonu.

V předvečer hlavního závodu se můžete proběhnout nočními Vary. City Night Run Karlovy Vary konaný 31. srpna je otevřený nesoutěžní závod pro širokou veřejnost a rodiny s dětmi, večerní běh historickou částí města.

VARY°ZÁŘÍ 2018

Festival světla chystá již třetí ročník ve dnech 7. a 8. září. Audiovizuální show vás uchvátí jedinečnou noční atmosférou lázeňského centra.

V rámci 100leté historie Československa lidé zažívali nejrůznější pocity zmaru, radosti, nesvobody, strachu. Letošní ročník festivalu by měl v návštěvnících zanechat právě takové pocity, které lidé prožívali v minulosti.
varyzari.karlovyvary.cz

VaryZÁŘÍ
VaryZÁŘÍ

Karlovarský folklórní festival

Karlovarský folklorní festival si klade za cíl chránit a oživovat zvyky, tance a lidovou hudbu Karlovarska, a díky tomu posilovat vztah obyvatel s územím, na kterém žijí, a které bylo poznamenáno složitým historickým vývojem. Pravidelně v září, již od roku 1996. Předpokládaný termín konání festivalu je od 4. do 9. září 2018.

Dvořákův karlovarský podzim

Antonín Dvořák, pravděpodobně nejslavnější český hudební skladatel. Jeho jméno nese jeden z nejstarších hudebních festivalů v Evropě, který každoročně okouzlí, už tak nádherný, podzim v Karlových Varech. (14. – 30. září)

XXXV. Mezinárodní jazzový festival

Festival, konaný nepřetržitě od roku 1984, se uskuteční v Karlových Varech od 5. do 27. října. Letošní ročník je osmnáctým, kdy Jazzfest pořádá sdružení Jazzový kruh v čele s ředitelem a současně aktivním účastníkem dění – saxofonistou Milanem Krajícem.

Mezinárodní filmový festival turistických filmů TOURFILM 2018

Nejstarší filmový festival turistických filmů na světě. Tři dny v říjnu jsou Karlovy Vary plny filmů o cestování. V roce 2018 (5. – 6. října) to bude již jubilejní 51. ročník.

Posláním festivalu je uvést a ocenit filmy a multimédia, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu a zároveň napomáhají k širokému mezinárodnímu uplatnění těchto snímků.

Tour Film
Tour Film

Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka

Soutěž, zpočátku určená studentům uměleckých škol, se stala během let uznávanou soutěží mezinárodní. Zúčastňuje se jí každoročně 80-110 pěvců prakticky z celého světa v oborech OPERA, JUNIOR a obor PÍSEŇ.
Stejně jako slavný filmový festival, bude mít i tato soutěž v roce 2018 svůj již 53. ročník. A to v termínu od 9. do 16. listopadu.

V roce 2018 je v Karlových Varech nač se těšit. Pokud jste si vše nepoznamenali, nevadí, všechny akce budou uveřejněny i na portálu www.karlovyvary.cz

Sdílet článek

Karlovy Vary